PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97728}

Steamboy

Suchîmubôi
7,1 2 148
ocen
7,1 10 1 2148
Steamboy
powrót do forum filmu Steamboy

Rację ma recenzent, pisząc "para w gwizdek". To niesamowite, jak bardzo ten film nie
wciąga, i jak bardzo pozostawia widzów obojętnymi na losy bohaterów. Dwie godziny (na
raty, bo na raz niestrawne) patrzenia w ciemny ekran i słuchania komunałów, że nauka to
władza albo że wynalazki powinny służyć wszystkim. Jakiś chudy dziadek w lochu, jakiś tata
po wypadku, jakiś wyprany z osobowości chłopiec i jakaś kretyńska kulka z metalu.
Polecam jako stylowy podkład pod rozbieraną randkę.

ocenił(a) film na 8
StMolly

Wg mnie film wcale nie jest taki nudny i bez większych problemów można go obejrzeć na raz. Fakt, mnóstwo tam jest patetycznych kwestii (scenę z ojcem stojącym tyłem do słońca tak, że go wyśmienicie opromienia już mogli sobie darować, tak samo jak resztę jego wywodów, z których wiele się powtarza). Ideologicznie nie można mu nic zarzucić strasznego, zresztą mimo wszystko realizatorzy stawiali jednak na stronę wizualną i efekty, jakie zawarli w obrazie.
Nawiasem mówiąc spodziewałam się większej roli tej przyjaciółeczki Raya z początku. Myślałam, że będzie chociaż jakaś walka heroin czy coś... a tu zupełnie ani słówka. Poza tym punkt kulminacyjny (cała akcja uruchomienia parozamku i konsekwencje tego) jakoś bardzo im się rozciągnął i dlatego w końcu już widza męczy to ciągłe napięcie, które jest utrzymywane właściwie na tym samym poziomie przez długi czas.
Pozycja obowiązkowa dla fanów steam punku, moim zdaniem. I polecam obejrzeć z dobrymi słuchawkami - niektóre efekty dźwiękowe są tego warte :)

ocenił(a) film na 2
StMolly

dokładnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones