PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232489}
7,7 111
ocen
7,7 10 1 111
Orange Days
powrót do forum serialu Orange Days

Ogolnie w formie dramatu, ale jest wiele smiesznych, miłych i zabawnych sutuacji takze mozna sie posmiac.
Serial ogolnie bardzo dobrze zrealizowany, jednak czasami sie powtarza. A to raz byla jednak "akcja", potem się "odwróciło" a potem znowu to samo(tylko w innej formie)

Ponieważ nie ma tu opisu na FW to coś napisze.
Najogolniej opowiada historie grupki studentow: Sae, Kai, Akane, Shouhei, Keita; ktorzy scierają sie z wlasnymi problemami, miłością...
Dokladniej: Serial skupia sie głównie wokoł Sae Hagio. Bardzo kocha grać na skrzypcach. Jest jednak pewien problem. Sae straciła słuch. Nie całkowicie, dlatego jest w stanie grac.
Musi przez to sie porozumiewać językiem migowym. Pewnego razu Kai widzi ja grającą na skrzypcach i postanawia bliżej sie z nią zapoznać. Główna grupka studentow(przedstawiona wyżej) w końcu powiększa się o nowego członka w postaci Sae.
I dalej akcja toczy sie już wokół ich problemów, miłości...

Ale jak mowilem, jest wiele zabawnych sytuacji, ktore sprawiają, ze odrywamy sie od smutnych chwil.

Aktorstwo: Bardzo fajnie zagrany, z mocno dającymi sie lubić głównymi postaciami. Mnie szczegolnie spodobała sie Akane. Z początku taka.... no nie wiem, by w raz z kolejnymi odcinkami robiła się coraz ciekawszą postacią. Oczywiście cała reszta też jest bardzo ciekawa. Gdy pierwszy raz zobaczyłem Shouhei, pomyślałem sobie. WTF :) Ale potem okazało sie ze i on to ciekawa postac.
Ogolnie wszyscy bardzo dobrze zagrali. 3 osoby przez większość czasu porozumiewają sie za pomocą jezyka migowego( oczywiscie tylko gdy musza ;) ), takze nie wiem jak to w praniu wyszlo przy nagrywaniu odcinkow, ale ci młodzi aktorzy wywiązali sie z zadania :)

Muzyka ładna. Jako ze to serial "z muzyka w tle" glowna postac gra na skrzypcach, kto inny na fortepianie - to sporo czasu sie tu kręcimy wokoł muzyki. Głównie klasyka. Sama muzyka do serialu tez ciekawa. Opening chwytliwy, podzas smutnych scen czy wesolych muzyka tez jest odpowiednia. Tu tez wielki plus.

Scenariusz tez bardzo dobry, choc w niektorych momentach, jak mowilem, czujemy ze serwuja nam to samo.
Serial nie dlugi bo 11 odcinkow, takze sprawnie i ciekawie opowiedziany.

Jednym slowem: gorąco
Polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones